Podczas niedzielnej fety Wisły Kraków w centrum Krakowa doszło do niebezpiecznego incydentu z użyciem petardy. Ranna została 11-letnia dziewczynka, która trafiła do szpitala.
Do zdarzenia doszło w rejonie Teatru Bagatela podczas świętowania awansu Wisły Kraków do Ekstraklasy. W centrum miasta od godzin popołudniowych gromadziły się tysiące kibiców uczestniczących w przemarszu i wieczornej fecie na Rynku Głównym.
Około godz. 20 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące rannego dziecka. Dziewczynka miała zostać trafiona petardą w głowę. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił jej pomocy. Następnie 11-latka została przewieziona do szpitala.
Według informacji przekazywanych przez policję dziecko doznało urazu głowy i rozcięcia czoła. Funkcjonariusze ustalają obecnie dokładne okoliczności zdarzenia oraz osobę odpowiedzialną za odpalenie petardy.
W czasie świętowania w centrum Krakowa używano rac i materiałów pirotechnicznych. Największe skupiska kibiców znajdowały się w okolicach Rynku Głównego, ul. Basztowej oraz Teatru Bagatela. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe i policja. Awans Wisły Kraków do Ekstraklasy świętowały w centrum miasta dziesiątki tysięcy osób. Klub wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po czterech latach przerwy.





















