64 policjantów z Małopolski zostało oficerami (Galeria)

64 funkcjonariuszy małopolskiego garnizonu Policji otrzymało pierwszy stopień oficerski podczas uroczystej promocji w Akademii Policji w Szczytnie. Wśród awansowanych znaleźli się policjanci z Krakowa i regionu. Łącznie nominacje odebrało 425 funkcjonariuszy z całego kraju. Uroczystość odbyła się z udziałem kierownictwa Policji, przedstawicieli władz oraz rodzin nowo mianowanych oficerów. W wydarzeniu uczestniczył także Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Artur Bednarek. Najważniejszym momentem ceremonii było ślubowanie oficerskie oraz wręczenie nominacji. Jak podkreślono, po raz pierwszy w historii promocji wykorzystano cztery generalskie szable. Uroczystość zakończyły defilada oraz piknik rodzinny dla funkcjonariuszy i ich bliskich.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry