Wisła Kraków po awansie do Ekstraklasy ogłosiła podpisanie trzyletniej umowy z Carlsbergiem. Globalna marka została oficjalnym partnerem Białej Gwiazdy i przez najbliższe sezony będzie obecna podczas meczów przy Reymonta.
Biała Gwiazda poinformowała, że Carlsberg został Oficjalnym Partnerem Klubu. Jednym z najważniejszych elementów umowy będzie wyłączność na sprzedaż piwa podczas dni meczowych przy Reymonta. Produkty marki mają być dostępne w punktach gastronomicznych stadionu przez kolejne trzy sezony.
Klub przekazał również, że marka będzie widoczna w przestrzeni stadionowej. Logotypy i materiały reklamowe mają pojawić się m.in. na telebimach, bandach LED oraz innych nośnikach multimedialnych znajdujących się na obiekcie. Współpraca nie ograniczy się jednak wyłącznie do stadionu. Wisła zapowiedziała wspólne działania komunikacyjne prowadzone za pośrednictwem oficjalnych kanałów klubu, w tym mediów społecznościowych i strony internetowej. W komunikacie podkreślono też, że w ofercie dla kibiców mają znaleźć się zarówno warianty niskoalkoholowe, jak i bezalkoholowe.
Klub nie podał wartości podpisanej umowy. Nie wiadomo więc, jak duże wpływy przyniesie ona Wiśle Kraków. Sam moment ogłoszenia współpracy nie jest jednak przypadkowy. Biała Gwiazda wróciła do Ekstraklasy po czterech latach przerwy i rozpoczęła budowę nowego budżetu na sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W ostatnich dniach właściciel i prezes klubu Jarosław Królewski zapowiadał, że po awansie Wisła będzie chciała zwiększyć możliwości finansowe i mocniej rozwijać obszar biznesowy. Jednym z pierwszych sygnałów tych działań jest właśnie pozyskanie globalnego partnera.
Dla Carlsberga wejście do współpracy z Wisłą oznacza kolejną inwestycję w futbol. Duńska marka od dekad jest obecna przy największych piłkarskich projektach na świecie. Od 1992 roku współpracuje z Liverpoolem i należy do najbardziej rozpoznawalnych sponsorów związanych z angielskim klubem.
W ubiegłym roku firma podpisała także wieloletnią umowę sponsorską z UEFA. Kontrakt obowiązuje do 2030 roku i obejmuje najważniejsze reprezentacyjne turnieje kobiet i mężczyzn, w tym EURO 2028, EURO 2029, finały Ligi Narodów, Ligę Narodów Kobiet oraz mistrzostwa Europy U-21. Carlsberg mocno wykorzystuje futbol również marketingowo. W tegorocznej kampanii „Cheers to football” marka podkreśla emocje związane z oglądaniem meczów i wspólnym kibicowaniem. Firma promuje piłkę nożną jako pretekst do spotkań, wspólnego przeżywania emocji i budowania społeczności wokół klubów oraz reprezentacji.





















