Jan Hoffman, przewodniczący obywatelskiej inicjatywy referendalnej w Krakowie, zaprasza prezydenta Aleksandra Miszalskiego do publicznej debaty. W czwartek przed Urzędem Miasta ma przedstawić list otwarty do prezydenta i oficjalnie wezwać go do rozmowy o referendum, Planie Ogólnym oraz przyszłości Krakowa.
Konferencja prasowa została zaplanowana na 14 maja o godz. 12 pod pomnikiem Józefa Dietla, obok magistratu przy placu Wszystkich Świętych. Po jej zakończeniu list ma zostać oficjalnie złożony w Urzędzie Miasta Krakowa.
Wzywam prezydenta do publicznej, merytorycznej debaty o referendum, Planie Ogólnym Miasta Krakowa oraz przyszłości miasta – zapowiada Jan Hoffman.
Przewodniczący obywatelskiej inicjatywy referendalnej podkreśla również, że „mieszkańcy Krakowa mają prawo usłyszeć jasne odpowiedzi w sprawach najważniejszych dla miasta”.
Według Hoffmana chodzi przede wszystkim o kwestie Strefy Czystego Transportu, kosztów decyzji podejmowanych przez magistrat, polityki kadrowej, sposobu zarządzania urzędem oraz stanu prac nad Planem Ogólnym Miasta Krakowa.
Sam Hoffman wcześniej publicznie debatował już z przedstawicielem władz miasta. W lutym w redakcji „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” zmierzył się z wiceprezydentem Krakowa Łukaszem Sękiem. Dyskusja dotyczyła m.in. polityki kadrowej w magistracie, podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej i Strefy Czystego Transportu. Debacie towarzyszyły duże emocje i wzajemne zarzuty.
Teraz przewodniczący inicjatywy referendalnej chce podobnego starcia z samym prezydentem Aleksandrem Miszalskim. Na razie nie wiadomo jednak, czy prezydent odpowie na wezwanie.





















