Dyspensa po Bożym Ciele. Wierni w Krakowie mogą jeść mięso w piątek

Metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 5 czerwca. Decyzja dotyczy osób przebywających na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

Dla katolików piątek jest dniem pokutnym, w którym obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. W tym roku jednak, ze względu na przypadający po uroczystości Bożego Ciała piątek, metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś postanowił udzielić wiernym dyspensy od tego obowiązku.

Jednocześnie kard. Grzegorz Ryś zachęcił wiernych, aby skorzystanie z dyspensy połączyć z podjęciem innej formy duchowego zaangażowania – Zachęcam do podjęcia w tym dniu dowolnego aktu miłości chrześcijańskiej lub innej formy pobożności, według własnego rozeznania – przekazał metropolita krakowski.

Dyspensa obejmuje wszystkich wiernych przebywających na terenie Archidiecezji Krakowskiej, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry