Dziki z młodymi zaatakowały kobietę. Musiała uciekać na drzewo

Groźne zdarzenie w Zabierzowie Bocheńskim koło Niepołomic. Kobieta spacerująca po przysiółku Łąki została zaatakowana przez stado dzików. Aby uniknąć starcia ze zwierzętami, uciekła i schroniła się na drzewie. Na miejsce wezwano strażaków.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 maja, tuż przed godz. 16. Jak informują strażacy, kobieta natknęła się na lochę z młodymi, która ruszyła w jej stronę. W takich sytuacjach dziki potrafią być wyjątkowo agresywne, szczególnie gdy bronią swoich młodych.

Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Zabierzów Bocheński oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wieliczce. Po dotarciu na miejsce odnaleźli kobietę znajdującą się na drzewie i przepłoszyli zwierzęta.

– Zostaliśmy zadysponowani do osoby, która podczas ucieczki przed dzikami schroniła się na drzewie. Po szybkim odnalezieniu osoby oraz przepłoszeniu zwierzyny sytuacja została opanowana. Osoba nie wymagała pomocy medycznej, a działania zakończyły się pomyślnie – przekazali strażacy z OSP Zabierzów Bocheński.

Na szczęście kobiecie nic się nie stało i nie była potrzebna pomoc ratowników medycznych. Strażacy potwierdzają, że po ich interwencji dziki oddaliły się z rejonu zdarzenia.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry