Marsz Równości rusza ulicami Krakowa (Galeria)

Spod Muzeum Narodowego wyruszył XXII Marsz Równości. Uczestnicy rozpoczęli przemarsz ulicami centrum Krakowa w ramach wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Queerowy Maj. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Nie rzucim ziemi”. Organizatorzy podkreślają, że marsz ma być wyrazem solidarności ze społecznością LGBT+ oraz manifestacją równości, szacunku i praw człowieka. W programie wydarzenia zaplanowano przemarsz, wystąpienia oraz działania społeczne i artystyczne. Organizatorzy zaznaczają, że wydarzenie ma charakter otwarty i integracyjny. Marsz odbywa się pod patronatem prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego. Prezydent nie bierze jednak udziału w wydarzeniu. Jak poinformowano, przebywa poza miastem z powodu wcześniej zaplanowanych zobowiązań rodzinnych.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry