Nocne zamknięcia tuneli na Północnej Obwodnicy Krakowa. Kierowców czekają objazdy (Mapa)

Kierowcy korzystający z Północnej Obwodnicy Krakowa muszą przygotować się na nocne utrudnienia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała czasowe zamknięcia tuneli w Zielonkach i Dziekanowicach na trasie S52.

Prace serwisowe będą prowadzone przez dwie kolejne noce. Pierwsze zamknięcie zaplanowano z środy na czwartek – od godziny 21 do 5 rano wyłączony z ruchu będzie tunel w Zielonkach. Następnej nocy, z czwartku na piątek, w tych samych godzinach zamknięty zostanie tunel w Dziekanowicach.

Jak informuje GDDKiA, w tunelach prowadzone będą obowiązkowe prace kontrolne i serwisowe. Drogowcy sprawdzą m.in. systemy wentylacji, oświetlenia, monitoring, łączność, czujniki oraz instalacje przeciwpożarowe.

W czasie zamknięcia tunelu w Zielonkach kierowcy jadący w stronę Warszawy zostaną skierowani Trasą Wolbromską do ul. Opolskiej, następnie Aleją 29 Listopada do węzła Węgrzce, gdzie będzie można wrócić na trasę S52. W przeciwnym kierunku obowiązywać będzie podobny objazd. Większe zmiany czekają kierowców podczas zamknięcia tunelu w Dziekanowicach. Jadący w kierunku Warszawy będą musieli zjechać na węźle Węgrzce i korzystać z drogi wojewódzkiej nr 772, czyli tzw. starej siódemki, do węzła Widoma. Z kolei ruch w stronę autostrady A4 zostanie poprowadzony przez Batowice oraz ulice Karola Wojtyły, Marka Nawary, Powstańców i Aleję 29 Listopada.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry