Od TikToka do magistratu? Marianna Schreiber przedstawia plan dla Krakowa

źródło: Marianna Schreiber

Znana z TikToka i freak fightów, a prywatnie była żona byłego ministra PiS, Marianna Schreiber zapowiedziała start w wyborach na prezydenta Krakowa. W swoim programie proponuje m.in. likwidację SCT.

Marianna Schreiber zdobyła rozpoznawalność początkowo jako żona polityka PiS Łukasza Schreibera, później zaczęła samodzielnie funkcjonować w mediach społecznościowych i programach telewizyjnych. Popularność przyniosły jej występy w programach rozrywkowych, aktywność na TikToku i Instagramie oraz udział w galach freak fightowych.

W ostatnich latach regularnie komentowała politykę i sprawy społeczne w internecie. Wielokrotnie wywoływała medialne dyskusje swoimi wypowiedziami dotyczącymi m.in. praw kobiet, Kościoła, polityki PiS czy relacji damsko-męskich. Pojawiała się także w programach publicystycznych i portalach plotkarskich. Teraz zapowiedziała start w wyborach na prezydenta Krakowa.

W przedstawionym programie kandydatka proponuje m.in. darmową komunikację miejską dla dzieci, młodzieży i seniorów, sprzeciw wobec Strefy Czystego Transportu oraz audyt finansów miasta. Zapowiada również budowę mieszkań komunalnych, „rozliczenie poprzedników” i większe podkreślanie patriotycznego charakteru Krakowa.

Schreiber chce także, by na budynkach miejskich wywieszano wyłącznie polskie flagi. Jak podkreśla, Kraków powinien mocniej akcentować swoją „chrześcijańską i patriotyczną tożsamość”. Kandydatka zapowiada również ujawnienie informacji dotyczących wydatków Krakowa oraz walkę z „układami” i „kolesiostwem”. Jednym z elementów programu ma być także przyspieszenie budowy mieszkań komunalnych z pierwszeństwem dla rodzin wielodzietnych i młodych Polaków.

Na razie Marianna Schreiber nie poinformowała, kiedy oficjalnie rozpocznie kampanię wyborczą w Krakowie.

W wyścigu o fotel prezydenta Krakowa pojawia się coraz więcej nazwisk spoza lokalnego samorządu. Start w wyborach zapowiedział również Marian Banaś. Były prezes NIK w rozmowie z RMF FM przekonywał, że „wierzy w zwycięstwo” i chce „zmieniać rzeczywistość na lepszą”. Banaś odniósł się także do Strefy Czystego Transportu. Ocenił, że wprowadzenie SCT było błędem władz miasta i zapowiedział, że jako prezydent zniósłby ograniczenia dotyczące samochodów z silnikiem diesla oraz związane z nimi opłaty. Jak zaznaczył, najważniejsze decyzje dotyczące transportu i zmian w Krakowie chciałby konsultować z mieszkańcami.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry