Otwarto bramy Barbakanu (Galeria)

Strażnicy miejscy, hejnalista i przedstawiciel Muzeum Krakowa po raz pierwszy uroczyście otworzyli dziś Bramę Kleparską w Barbakanie. Ceremoniał nawiązuje do XVIII-wiecznej tradycji i ma stać się nową codzienną atrakcją w centrum miasta. Uroczystość rozpoczęła się po hejnale z wieży mariackiej. Następnie uczestnicy przeszli pod Barbakan, gdzie odegrano fragment XV-wiecznej melodii „Cracovia Civitas”. Chwilę później strażnicy miejscy symbolicznie otworzyli bramę prowadzącą do Barbakanu. Nowy ceremoniał przygotowały wspólnie Muzeum Krakowa, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna oraz organizacja Kraków Tourism Alliance. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma przypominać o dawnych miejskich tradycjach i symbolicznie pokazywać Kraków jako miasto otwarte dla mieszkańców i turystów. Ceremoniał będzie odbywał się codziennie oprócz poniedziałków po hejnale o godz. 10.

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry