Strażacy ćwiczyli na 47-metrowym dźwigu nad dawnym Miastoprojektem (Galeria)

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Krakowie przeprowadzili specjalistyczne ćwiczenia na dźwigu budowlanym ustawionym nad dawnym budynkiem Miastoprojektu. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia technik ratownictwa wysokościowego. Ćwiczenia objęły wszystkie trzy zmiany służbowe. Strażacy szkolili się m.in. z bezpiecznego poruszania się po konstrukcji żurawia, działań ratowniczych na wysokości oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym znajdującym się na dźwigu. „Szczególny nacisk położono na przygotowanie ratowników do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym znajdującym się na dźwigu, z uwzględnieniem utrudnionego dostępu, oraz konieczności działania w warunkach wysokościowych” – przekazała jednostka.

źródło: JRG nr 1 

Nie przegap najważniejszych informacji z Krakowa. Zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Przewijanie do góry